drewniana elewacja

Domy z drewnianą elewacją – hit w budownictwie jednorodzinnym

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się domy z drewnianą elewacją, która nadaje budynkowi wyjątkowego charakteru. Tak wykonana elewacja sprawia, że dom kojarzy się z ciepłem i elegancją.

Dlaczego warto wybrać drewnianą elewację?

Drewniana elewacja nadaje budynkowi wyjątkowy charakter. Bardzo często wybierana jest ze względu na walory zdrowotne, jak również ekonomiczne. Drewniane wykończenia dodają elegancji, taki kolor budynku jest wyjątkowo przyjemny. Można je spotkać nie tylko poza miastem, ale i w nowoczesnych osiedlach, obiektach handlowych i biurowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać wyjątkowy wygląd domu i przytulną atmosferę i można ją zestawiać z wieloma materiałami. Poza tym taka elewacja bardzo dobrze wpływa na izolację i ochronę budynku, jest trwała i po odpowiedniej konserwacji bardzo wytrzymała. Drewno może być położone na całej elewacji lub tylko na jego fragmencie. Projekty domów z taką elewacją odbierane są jako bardziej rodzinne i przytulniejsze. Kompleksową usługę od pomysłu, poprzez projekt, aż po wykończenie domu możemy zamówić w Firmie AK Inżynieria budowlana.

Jakie drewno wybrać na elewację?

Elewacja drewniana może być położona niemal na każdym domu. Należy jednak pamiętać, że z racji specyfiki materiału wymaga konserwacji. Aby zachowała trwałość i piękny wygląd przez wiele lat, należy ją pielęgnować dużo częściej niż fasady wykończone szkłem czy tynkiem. Przed położeniem elewacji drewnianej należy koniecznie wybrać rodzaj ocieplenia budynku. Po ociepleniu spokojnie można wybierać gatunek drewna, z którego zostanie wykonana elewacja. Dobrze sprawdzają się lokalne gatunki drewna, takie jak sosna, świerk, czy modrzew. Ich zaletą jest to, że dobrze znane są ich właściwości, można przewidzieć ich trwałość oraz o wiele lepiej dopasować impregnację. Można też wybrać egzotyczne gatunki drewna, które są bardzo wytrzymałe i mają piękny wygląd, ale są one znacznie droższe i trudniejsze do pozyskania. Bez względu na to, jakie drewno wybierzemy, dom będzie wyglądał atrakcyjnie.