Inwestor zastępczy – Żywiec, Bielsko-Biała

Proces budowy często okazuje się żmudny i męczący. Stanowi nie lada wyzwanie szczególnie dla osób, które niekoniecznie znają się na materiałach budowlanych, pozwoleniach i procedurach. W takim przypadku warto zastanowić się nad powierzeniem kontroli nad przebiegiem prac inwestorowi zastępczemu. Specjalista oszczędzi Państwu niepotrzebnie straconego czasu, energii oraz nerwów, przejmując na siebie większość obowiązków związanych zarówno z procesem projektowym, jak i realizacją inwestycji. Nasza firma świadczy tego rodzaju usługi m.in. na terenie Żywca i Bielska-Białej.

Przepisy dotyczące działalności inwestorów zastępczych

Definicja inwestora zastępczego ani zakres jego obowiązków nie są wprost określone w polskim prawie budowlanym. Z tego powodu należy zadbać o szczegółową konstrukcję umowy o zastępstwo inwestycyjne, która będzie zawierała informacje o ustalonym zakresie obowiązków specjalisty. Przy konstruowaniu tego rodzaju umowy znajdują zastosowanie art. 734-751 Kodeksu Cywilnego dotyczące umowy zlecenia.

Obowiązki inwestora zastępczego

W ramach nadzoru inwestorskiego działamy m.in. przy rewitalizacjach i przebudowach obiektów, ich modernizacji czy konstruowaniu instalacji. Oferujemy swoją fachową pomoc już na etapie tworzenia projektu inwestycji, pozyskiwania pozwoleń na jego realizację czy gromadzenia niezbędnej dokumentacji. W czasie trwania budowy zajmujemy się m.in. reprezentowaniem inwestora przed organami administracyjnymi.

budowa domu
budowa domu
budowa domu