Budynki usługowe i użyteczności publicznej – Żywiec, Bielsko-Biała

Zakres naszych działań architektoniczno-budowalnych obejmuje również budynki usługowe i użyteczności publicznej. Są to obiekty przeznaczone do prowadzenia handlu czy usług, a także służące administracji publicznej, szkolnictwu, opiece zdrowotnej, kulturze itd.

Jesteśmy profesjonalistami o wieloletnim doświadczeniu w branży i doskonale zdajemy sobie sprawę z wagi takich inwestycji. Tak samo, jak w przypadku każdego powierzanego nam zlecenia, przeprowadzamy je zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi. Dzięki temu gwarantujemy bezpieczeństwo ich użytkowników. Dbamy zarówno o funkcjonalność budynku, jak i jego estetyczną formę. Projektując bryłę obiektu, staramy się, by jego wygląd współgrał z pełnioną przez niego funkcją. Działamy przede wszystkim na terenie Żywca, Bielska-Białej i okolic.

Przepisy dotyczące budowy budynków użyteczności publicznej

Przepisy dotyczące budowy i parametrów technicznych, jakie powinny spełniać budynki użyteczności publicznej i obiekty usługowe zostały szczegółowo określone przez Ministra Infrastruktury. Budową i remontami tego rodzaju nieruchomości zajmujemy się już od wielu lat, posiadamy więc niezbędne doświadczenie i kwalifikacje. Wiemy, że przepisy dynamicznie się zmieniają, dlatego pozostajemy na bieżąco ze wszystkimi nowelizacjami.

Już na etapie projektowania dbamy o stabilność konstrukcji, bezpieczeństwo pożarowe, a także dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W każdym z projektowanych obiektów umieszczamy odpowiednie systemy alarmujące. Zajmujemy się także planowaniem rozmieszczenia i montażem instalacji budowlanych. Dbamy również o dokładne zastosowanie wszystkich wypracowanych założeń projektowych na placu budowy.

Budowa nowoczesnych budynków usługowych

Choć cenimy sobie wypracowane przez lata i sprawdzone rozwiązania, chętnie czerpiemy inspiracje z najnowszych światowych trendów architektonicznych. Dzięki temu nie brak nam nowych, świeżych pomysłów, które z dumą prezentujemy naszym klientom. Korzystamy z najnowocześniejszych materiałów o wysokich parametrach wytrzymałościowych oraz najnowszych technologii, dzięki którym tworzone przez nas obiekty spełniają warunki zielonego, zrównoważonego budownictwa.

Budowa i remonty obiektów usługowych oraz budynków użyteczności publicznej

Oprócz realizowania nowych obiektów od podstaw oferujemy również rewitalizacje i przebudowy budynków już istniejących. W ramach tego rodzaju działań podejmujemy się zarówno prac związanych ze zmianą układu wewnętrznego nieruchomości, jak i czynności mających na celu zwiększenie jej powierzchni użytkowej np. poprzez dobudowę kondygnacji. Instytucje publiczne nierzadko zajmują budynki zabytkowe. W przypadku tego rodzaju zleceń ściśle współpracujemy z konserwatorami. Dzięki temu zachowujemy historyczny charakter budowli.