Rewitalizacje i przebudowy – Bielsko-Biała, Żywiec

W ramach naszej działalności podejmujemy się także rewitalizacji i przebudowy budynków. Wśród budowli, nad którymi pracujemy, znajdują się również obiekty zabytkowe. Do każdego ze zleceń przygotowujemy dokumentację projektową na podstawie inwentaryzacji. Cechują nas umiejętności praktyczne, doświadczenie i wiedza umożliwiające nam pracę nawet nad najbardziej wymagającymi realizacjami. Oferujemy kompleksowe usługi i fachowe doradztwo. Działamy m.in. w Żywcu i Bielsku-Białej.

Przebudowa, rozbudowa i wyburzenie budynku

Przebudowa budynku to zabieg ściśle określony w przepisach budowlanych. W myśl prawa jest to proces zmiany parametrów użytkowych lub technicznych budynku, w które nie wliczają się jednak: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość i liczba kondygnacji. Oznacza to, że sama bryła budynku pozostaje niezmieniona. W ramach przebudowy wykonujemy m.in. takie prace jak montaż instalacji budowlanych, zmiana układu ścian działowych czy docieplanie obiektu.

Podejmujemy się także rozbudowy obiektów, która polega na zwiększeniu ich powierzchni, np. poprzez stworzenie kolejnych kondygnacji. Wykonujemy również wyburzania istniejących budynków.

Rewitalizacja budynków

Rewitalizacja dotyczy budowli zabytkowych, które straciły swą dawną świetność. Przywracamy im minioną funkcję lub rekonstruujemy tak, by były zdolne do podjęcia nowej, odpowiadającej dzisiejszym problemom i potrzebom społecznym. Każde ze zleceń realizujemy z uwagą i pełnym zaangażowaniem, co gwarantuje imponujące efekty. W ramach tego rodzaju zleceń ściśle współpracujemy z konserwatorami, którzy dbają o zachowanie historycznego charakteru obiektu.