Termomodernizacja budynków – Żywiec, Bielsko-Biała

W ramach naszych usług proponujemy Państwu także termomodernizację budynków, której celem jest zmniejszenie strat energii. Wprowadzenie odpowiednich zmian przekłada się na mniejsze koszty ponoszone przez właścicieli obiektu, a także zminimalizowanie negatywnego wpływu instalacji na środowisko naturalne. Ograniczanie strat ciepła ma teraz, w dobie kryzysu energetycznego, szczególnie znaczenie. Naszą ofertę kierujemy do klientów z Żywca, Bielska-Białej i okolic.

Na czym polega termomodernizacja?

Termomodernizacja jest ważnym aspektem przebudowy i rewitalizacji budynku. Przed jej wykonaniem należy sporządzić szczegółowy audyt energetyczny. Zawiera on informacje na temat niezbędnej do użytkowania nieruchomości ilości energii, a także obecnego poziomu jej strat. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku zawiera także rekomendowane zmiany umożliwiające poprawę efektywności obiektu w zakresie zużycia energii.

Inwestycja obejmuje zarówno docieplenie budynku, jak i wykonanie niezbędnych zmian w samej instalacji. W ramach termomodernizacji może być konieczne wykonanie m.in. takich prac jak:

  • wymiana grzejników,
  • instalacja rekuperacji,
  • montaż instalacji korzystających z odnawialnych źródeł energii,
  • wymiana okien.

Dofinansowanie termomodernizacji budynku

Właściciele obiektów mogą liczyć na dofinansowanie termomodernizacji w ramach programów rządowych. Jednym z nich jest Program Czyste Powietrze. Pozyskane w jego ramach fundusze można przeznaczyć m.in. na wymianę okien i drzwi, wykonanie audytu energetycznego, montaż odnawialnych źródeł energii czy docieplenie budynku.