projekt domu

Trendy w budownictwie jednorodzinnym w 2021 roku

Trendy w budownictwie jednorodzinnym od wielu lat podlegają ciągłym zmianom. Rozwiązania stosowane kilka dekad temu obecnie nie mają racji bytu ze względu na zmieniającą się modę oraz potrzeby osób, które decydują się na budowę własnego domu. Stawiać będziemy przede wszystkim na wygodę, funkcjonalność oraz niskie koszty związane z samą budową i późniejszym zamieszkiwaniem we wzniesionym budynku. Wyjaśniamy, jakie trendy w budownictwie jednorodzinnym obowiązywać będą w 2021 roku.

Domy jednorodzinne szyte na miarę

Zauważalnym trendem w budownictwie jednorodzinnym jest projektowanie domów, które spełniają z góry określone oczekiwania. Rośnie zainteresowanie projektami indywidualnymi oraz dostosowaniem projektów typowych do potrzeb inwestorów. Biura projektowe będą mierzyć się z coraz większymi wyzwaniami, które obejmują dostosowanie projektów domów do wielkości działki, obowiązującej mody, a także liczby członków mających zamieszkiwać w nich rodzin.

Dom jednorodzinny, który wpisuje się w nowe trendy to dom przyjazny, bezpieczny oraz energooszczędny. Zaprojektowany z myślą nie tylko o teraźniejszości, ale także przyszłości, dlatego coraz większą popularnością cieszą się projekty domów jednokondygnacyjnych. Co więcej, projekt zgodny z obowiązującymi na 2021 rok trendami powinien uwzględniać odpowiedni, nie za duży, metraż, rozwiązania ułatwiające zagospodarowanie dostępnej przestrzeni i gwarantujące zarówno komfortowe spędzanie czasu w części wspólnej, jak i poczucie prywatności.

Jakie projekty domów jednorodzinnych cieszą się dużą popularnością?

Wybór projektu domu to spore wyzwanie, które wymaga przede wszystkim dokładnego przeanalizowania swoich potrzeb oraz oczekiwań. Ze względu na rosnące potrzeby inwestorów trendy w budownictwie jednorodzinnym na rok 2021 uwzględniają kompaktowe, przytulne domy parterowe oraz idealnie pasujące m.in. do niedużych działek budowlanych domy z poddaszem użytkowym. Ważne jest to, aby projekt był nie tylko ciekawy pod względem zastosowanych rozwiązań, ale także gwarantował maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Metraż budynków jednorodzinnych, które cieszą się największą popularnością oraz wpisują się w trendy nadchodzącego sezonu budowlanego, oscylują w granicach od 80 do 140 metrów kwadratowych.